Hatay GGK
Hatay GGK

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)

03 Nisan 2019
  İstihdam Seferberliği kapsamında 14.12.2017 tarihinde gerçekleştirilen “İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni”nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)”imzalanmıştır.

 Protokol ile; İŞKUR ve TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde, işgücünün yetiştirilmesi için, kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerinin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.

 Oda-Borsalar ile İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığı ile düzenlenecek “Mesleki Eğitim” kurslarında, işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilecektir.

Bu kapsamda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Hikmet Çinçin , Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Sekreterimiz ve İŞKUR İl Müdürü Sayın Ziya Yüksel ile “İl Çalışma Grubu” olarak gerçekleştirilen ilk toplantıya Hatay İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanımız Ali Dablan katıldı.

 Toplantıda yol haritası belirlenerek, çalışmalara başlanmıştır.
TOBB Haber Arşivi